چگونه به پست‌های خود فیلم و عکس و موزیک بیافزاییم

به کمک وردپرس می‌توانید به سادگی به مطالب های خود عکس‌، فیلم و موزیک بیافزایید. ابتدا پستی که در آموزش چگونه در وردپرس یک پست جدید ایجاد کنیم ساختیم را باز کنید. در جایی از نوشته که می‌خواهید تصویر را قرار دهید کلیک کنید، سپس روی افزودن پرونده چند رسانه‌ای (Add Media) در بالای ویرایشگر کلیک کنید.

1

در صفحه ای که باز می‌شود روی گزینش پرونده‌ها (Select files) کلیک کنید.

2

فایل مورد نظر که روی کامپیوتر شما قرار دارد را انتخاب کنید. وردپرس این فایل را آپلود نموده و صفحه را به روز رسانی می‌کند. فرض کنید می‌خواهیم یک تصویر به پست خود بیافزاییم. برای افزودن تصویر باید دو نکته را مد نظر قرار داد؛ اول اینکه باید تصویر را شرح داده و آن را توصیف نمایید. این شرح در فیلد متن جایگزین (Alt) قرار می گیرد و برای افرادی که مشکل بینایی دارند و توسط نرم افزارهای مربوطه خوانده می‌شود. هر تصویر نیاز به یک عنوان دارد که در نام (title) وارد می‌شود. می‌توانید برای تصویر یک توضیح (caption) هم بگذارید که البته این کار اختیاری است. caption یک توضیح مختصر درباره تصویر است که در قسمت زیر آن به نمایش در خواهد آمد.

3

دومین نکته‌ای که باید رعایت کنید انجام تنظیمات روی تصویر است. این تنظیمات در قسمت پایین زیر عنوان تنظیمان نمایش پیوست Attachment Display Settings قرار گرفته‌اند و عبارتند از:

  • چیدمان تصویر: که البته بستگی به قالبی دارد که برای وردپرس خود انتخاب کرده اید .
  • پیوند به: در این قسمت می‌توانید انتخاب کنید که با کلیک کردن روی تصویر چه اتفاقی بیافتد. با انتخاب پرونده رسانه‌ای ، کاربر با کلیک روی تصویر به صفحه دیگری خواهد رفت که تصویر با اندازه واقعی در آن قرار گرفته است. انتخاب پوسته پیوست‌ها برای هر تصویر یک صفحه جدید ایجاد می‌کند. با انتخاب نشانی دلخواه می‌توانید تصویر خود را به هر صفحه‌ای در اینترنت وصل کنید .
  • اندازه تصویر: هنگامی که تصویری را در وردپرس آپلود می‌کنید، وردپرس از آن چند کپی در اندازه‌های مختلف می‌سازد. در این قسمت میتوانید انتخاب کنید که یک نسخه بندانگشتی از تصویر اصلی به نمایش درآید یا یک تصویر با سایز متوسط یا تصویر در اندازه اصلی نشان داده شود.

31

حالا روی گذاشتن در نوشته Insert into post کلیک کنید. تصویری که اضافه کردید را می‌توانید در ویرایشگر خود ببینید.

4

حالا باید پست خود را بروزرسانی (update) نمایید تا تصویر مورد نظردر سایت شما به نمایش درآید.

افزودن مالتی مدیا به وردپرس

نویسنده مطلب

اکرم حاجی قاسمی

دیدگاه خود را ارسال کنید

ساخت سایت حرفه‌ای و باکیفیت در ۵۵ ثانیه

راه‌اندازی سایت های باکیفیت در ۵۵ ثانیه

تارینو سرویس ایجاد و راه‌اندازی یک سایت باکیفیت است که توسط بهترین صاحبان‌ وبسایت استفاده شده‌است. به راحتی سیستم ها و امکانات مورد نظر را نصب کنید، یک قالب زیبا انتخاب کنید و ایده خود را درکمترین زمان به واقعیت تبدیل کنید.