چگونه از دسته‌بندی در وردپرس استفاده کنیم؟

استفاده از امکان دسته‌بندی، راهی مناسب برای مرتب‌سازی و سازمان‌دهی به پست‌ها در وردپرس است. امکان ایجاد دسته‌های پدر و فرزند نیز وجود دارد، که این امکان را به شما می‌دهد تا یک ساختار سلسه مراتبی به پست‌های خود بدهید. دسته‌بندی، این انعطاف‌پذیری را به وردپرس می‌دهد که بتوانید پست‌های دلخواه خود را به شکل دلخواه در مکان دلخواه خود مثلا در ویجت‌ها (ابزارک‌ها)، منوها (فهرست‌ها) یا جایی در خود تم وردپرس قرار دهید.

چگونه برای وردپرس دسته‌بندی ایجاد کنیم؟

برای ایجاد یک دسته جدید، از منوی نوشته‌ها گزینه دسته‌ها را انتخاب نمایید.

دسته بندی در وردپرس

در پنجره باز شده، نام دسته را وارد کنید و روی افزودن دسته تازه کلیک کنید . فرض کنید می‌خواهیم یک دسته جدید به نام «مدیریت محتوا» ایجاد نماییم.

2

حال که اولین دسته را ایجاد کردیم می‌خواهیم درون این دسته یک زیر دسته به نام «آموزش وردپرس» ایجاد کنیم. برای این کار کافی است همانند دفعه گذشته نام دلخواه دسته را وارد نماییم اما دقت داشته باشید که دسته «مدیریت محتوا» را به عنوان مادر دسته جدید انتخاب کنید، سپس روی افزودن دسته تازه کلیک می‌کنیم تا زیر دسته جدید ایجاد شود.

3

چگونه به پست‌ها زیر دسته اختصاص دهیم؟

هنگامی که دسته‌ها را ایجاد کردید نوبت اضافه کردن پست‌ها به دسته‌ها می‌رسد. برای انجام این کار، دو راه وجود دارد:

در روش اول پست مورد نظر را باز نموده و کنار دسته‌ای که می خواهیم این پست را به آن اضافه کنیم، تیک می‌زنیم.

4

در روش دوم می‌توانیم یک گروه از پست‌ها را وارد یک دسته خاص کنیم. برای انجام این کار، از منوی نوشته‌ها، همه پست‌هایی که می‌خواهیم به یک دسته اضافه کنیم را انتخاب می‌کنیم. از منوی کارهای دسته جمعی، گزینه ویرایش را انتخاب و روی اجرا کلیک می‌کنیم.

5

حالا در قسمت دسته‌ها، دسته‌ای که می‌خواهیم پست‌ها را به آن اضافه کنیم انتخاب می‌کنیم. در آخر روی به روزرسانی کلیک می‌کنیم.

6

به این ترتیب پست‌ها به دسته دلخواه اضافه می‌شود‌.

7

نویسنده مطلب

اکرم حاجی قاسمی

دیدگاه خود را ارسال کنید

ساخت سایت حرفه‌ای و باکیفیت در ۵۵ ثانیه

راه‌اندازی سایت های باکیفیت در ۵۵ ثانیه

تارینو سرویس ایجاد و راه‌اندازی یک سایت باکیفیت است که توسط بهترین صاحبان‌ وبسایت استفاده شده‌است. به راحتی سیستم ها و امکانات مورد نظر را نصب کنید، یک قالب زیبا انتخاب کنید و ایده خود را درکمترین زمان به واقعیت تبدیل کنید.