آنچه باید درباره دیدگاه‌ها در وردپرس بدانید

دیدگاه‌ها بخش اساسی از هر سایت بر پایه وردپرس می‌باشند. اینکه نظرات کاربران سایت بدون اسپم و بدون تاخیر زمانی ناشی از فرآیند بازنگری، در زیر پست‌ها یا صفحات سایت قرار بگیرد، مهم است. در این آموزش در مورد نحوه ایمن‌سازی دیدگاه‌ها و همچنین بازنگری و مدیریت آن‌ها و استفاده از سرویس‌های نظردهی خارجی بحث می‌کنیم.

دیدگاه و پینگ بک چیست؟

اگر بخش دیدگاه‌ها در سایت شما فعال شده باشد (که در حالت عادی این گونه است) بازدیدکنندگان می‌توانند درباره مطلبی که گذاشته‌اید نظر بدهند؛ نظرات کاربران نشان می‌دهد که کدام قسمت از سایت شما یا محتوا منتشر شده مورد توجه خوانندگان بوده و آن‌ها درباره مطالبی که می‌نویسید چه نظری دارند.

دیدگاه‌ها در وردپرس

اینکه دیدگاه‌ها به چه شکلی ظاهر شوند به تنظیمات دیدگاه‌ها در وردپرس و تمی که انتخاب کرده اید بستگی دارد.

پینگ بک چیست؟

هنگامی که دیگران در وب‌سایت خود پیوندی (لینک) به نوشته شما می‌گذارند، وردپرس بصورت خودکار یک پینگ بک برای شما ارسال می‌کند. به این ترتیب می‌توانید بفهمید چه کسی در نوشته خود از مطلب شما بعنوان مرجع استفاده کرده و به آن لینک داده است. پینگ بک تایید می‌کند که شما نویسنده یک مطلب هستید. پینگ بک‌ها در قسمت دیدگاه‌های وردپرس بین سایر دیدگاه‌ها ظاهر می‌شوند. وردپرس لینک‌هایی که به سایت داده می‌شود را درون یک جفت قلاب [] قرار می‌دهد و به این ترتیب می‌توانید دیدگاه را از پینگ بک تشخیص دهید.

پینگ بک

پیکربندی دیدگاه‌ها

برای دسترسی به تنظیمات مربوط به دیدگاه‌ها، کافی است وارد منوی تنظیمات شده و روی گفت‌وگوها کلیک کنید. در این صفحه گزینه‌هایی وجود دارد که باید آن‌ها را با توجه به نیاز خود تنظیم نمایید:

3

  • اجازه گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید: از اینجا می‌توانید دیدگاه‌ها را برای همه نوشته‌ها و صفحات سایت خود فعال یا غیر فعال نمایید. دقت داشته باشید با وجود این باز هم می‌توانید دیدگاه‌ها را فقط برای یک نوشته یا صفحه خاص فعال یا غیرفعال کنید.
  • مدیر سایت باید دیدگاه‌ها را تایید نماید: اگر می‌خواهید دیدگاه‌های خوانندگان را پیش از اینکه در سایت به نمایش در آید بازبینی کنید این گزینه را فعال نمایید.
  • نمایش آواتارها: اگر کاربری در سایت gravatar ثبت نام کرده و صاحب آواتار شخصی خود باشد، وردپرس به صورت پیش فرض آن آواتار را نمایش خواهد داد. این گزینه به شما این امکان را می دهد که آواتار افراد نمایش داده شوند یا از دید پنهان بمانند.

چگونه به کمک akismet دیدگاه‌ها را از اسپم حفظ کنیم

یکی از اولین کارهایی که بعد از نصب وردپرس باید انجام دهید راه اندازی پلاگین akismet است. اسپم یا هرزنامه یک مشکل جهانی است؛ ربات‌هایی وجود دارند که با سوءاستفاده از بخش دیدگاه‌های وردپرس، نظراتی غیرواقعی که به سایت‌های دیگر لینک دارد را ارسال می‌کنند. سرویس akismet دارای یک بانک اطلاعات از ایمیل‌ها، آدرس‌های آی پی و نام‌های کاربری است که ربات‌ها از آن برای ارسال اسپم استفاده می‌کنند. هنگامی که کاربر سایت شما دیدگاهی ارسال می‌کند، akismet این دیدگاه را بررسی نموده و چنانچه براساس معیارهای خاصی اسپم شناخته شود، در پوشه مخصوصی به نام اسپم ذخیره می‌گردد. برای راه اندازی akismet اول باید به سایت akismet بروید. با انتخاب طرح، از شما خواسته می‌شود در سایت akismet ثبت نام کنید و در نهایت یک کلید فعالسازی به شما داده می‌شود. پس از نصب این پلاگین در وردپرس، می‌توانید با استفاده از کلید فعالسازی، پلاگین را راه اندازی نمایید.

غیر فعال کردن دیدگاه‌ها برای صفحات یا پست‌های خاص

گاهی لازم است دیدگاه‌ها را برای صفحات خاصی غیر فعال کنید مثلا صفحه «تماس با ما» نیازی به دیدگاه ندارد. برای غیرفعال کردن دیدگاه‌ها برای یک صفحه خاص، آن صفحه را باز کرده و در قسمت بالای آن روی تنظیمات صفحه کلیک کنید سپس تیک کنار دیدگاه‌ها و همچنین تیک فرستادن بازتاب‌ها را بردارید.

4

نویسنده مطلب

اکرم حاجی قاسمی

دیدگاه خود را ارسال کنید

ساخت سایت حرفه‌ای و باکیفیت در ۵۵ ثانیه

راه‌اندازی سایت های باکیفیت در ۵۵ ثانیه

تارینو سرویس ایجاد و راه‌اندازی یک سایت باکیفیت است که توسط بهترین صاحبان‌ وبسایت استفاده شده‌است. به راحتی سیستم ها و امکانات مورد نظر را نصب کنید، یک قالب زیبا انتخاب کنید و ایده خود را درکمترین زمان به واقعیت تبدیل کنید.