چگونه قالب وردپرس خود را سفارشی‌سازی کنیم

دراین آموزش قصد داریم روش سفارشی‌سازی قالب‌های وردپرس را توضیح دهیم. برای هر یک از قالب‌های وردپرس دسته خاصی از تغییرات وجود دارند که می‌توان آن‌ها را از طریق پیشخوان وردپرس به تم سایت خود اعمال کنید. در ادامه به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توان از طریق صفحه سفارشی‌سازی، تغییراتی را در تم سایت خود ایجاد نمایید.

چگونه صفحه سفارشی‌سازی وردپرس را پیدا کنیم

برای شروع کار از منوی نمایش گزینه پوسته‌ها را انتخاب نمایید.

سفارشی‌سازی قالب وردپرس

در صفحه باز شده همه‌ی تم‌های نصب شده را می‌توان مشاهده کرد. قالب فعال وردپرس خود را پیدا کنید، سپس روی سفارشی‌سازی کلیک کنید.

2

صفحه جدیدی باز می‌شود که از دو قسمت تشکیل شده است. در سمت راست لیستی از گزینه‌ها و در سمت چپ پیش نمایش سایت قرار گرفته است. با دستکاری کردن هر یک از گزینه‌ها می‌توانید تغییرات ناشی از آن را بلافاصله مشاهده نمایید.

نحوه تغییر عنوان و معرفی سایت

یکی از کار‌هایی که در صفحه سفارشی‌سازی می‌توان انجام داد تغییر دادن عنوان سایت و معرفی کوتاه آن است. برای این کار روی هویت سایت کلیک کنید. همانطور که دارید تایپ می‌کنید می‌توانید تغییرات اعمال شده را مشاهده کنید. پس از انجام تغییرات لازم روی  ذخیره و انتشار کلیک کنید.

3

سفارشی‌سازی صفحه اول سایت

صفحه اول سایت شما می‌تواند استاتیک (ثابت) باشد یا لیستی از آخرین نوشته‌های شما را به نمایش گذارد. در صفحه سفارشی‌سازی می‌توانید انتخاب کنید که صفحه اول سایت به چه صورتی باشد. این کار از طریق منوی برگه نخست ایستا انجام می‌شود. وردپرس بصورت پیش فرض جدیدترین نوشته‌ها را در صفحه اول قرار می‌دهد؛ بنابراین گزینه آخرین نوشته‌های شما انتخاب شده است.

4

اگر می‌خواهید صفحه اول سایت شما ثابت باشد گزینه برگه ایستا را انتخاب کنید. با این کار دو گزینه جدید پیش روی شما قرار می‌گیرد؛ اول اینکه باید برای وردپرس تعیین کنید که می‌خواهید کدامیک از صفحات سایت را بعنوان صفحه اول معرفی کنید و دیگر اینکه اگر قصد دارید آخرین نوشته‌های شما در صفحه خاصی  قرار بگیرد باید به وردپرس بگویید کدامیک از صفحات سایت را برای این کار در نظر گرفته‌اید. برای اتنخاب صفحه دلخواه خود باید روی منوی آبشاری کلیک کنید و اگر این منو خالی بود به این معنیست که شما هنوز هیچ صفحه‌ای برای سایت خود درست نکرده اید.

سایر سفارشی‌سازی‌های وردپرس

بسته به اینکه چه قالبی برای سایت خود انتخاب کرده باشید، ممکن است گزینه‌های دیگری در صفحه سفارشی‌سازی تم ببینید مثلا می‌توانید رنگ و تصویر پس زمینه را نیز تغییر بدهید. هنگامی تغییرات لازم را ایجاد کردید روی  ذخیره و انتشار کلیک کنید.

6

اگر در روند اجرای این مطلب به مشکلی برخوردید، حتما در بخش دیدگاه‌ها در پایین همین نوشته سوال یا مشکلتان را مطرح کنید، تا پاسخ سوالتان را از ما یا دوستان تارینو بلاگی خود بگیرید.

نویسنده مطلب

اکرم حاجی قاسمی

دیدگاه خود را ارسال کنید

ساخت سایت حرفه‌ای و باکیفیت در ۵۵ ثانیه

راه‌اندازی سایت های باکیفیت در ۵۵ ثانیه

تارینو سرویس ایجاد و راه‌اندازی یک سایت باکیفیت است که توسط بهترین صاحبان‌ وبسایت استفاده شده‌است. به راحتی سیستم ها و امکانات مورد نظر را نصب کنید، یک قالب زیبا انتخاب کنید و ایده خود را درکمترین زمان به واقعیت تبدیل کنید.