چگونه پیشخوان وردپرس را شخصی‌سازی کنیم

در این آموزش قصد داریم نحوه ایجاد تغییرات در پیشخوان وردپرس را شرح دهیم. هنگامی که وارد وردپرس می‌شوید اولین صفحه‌ای که مشاهده می‌کنید پیشخوان وردپرس است. در پیشخوان وردپرس می‌توانید تازه‌ترین کامنت‌ها (دیدگاه‌ها) را ببینید، شروع به نوشتن یک پست جدید کنید یا از آخرین اخبار وردپرس مطلع شوید. همه این امکانات در پیشخوان گنجانده شده و نیازی به گردش در صفحات سایت ندارید.

شخصی سازی داشبورد وردپرس

برای تنظیم بخش‌ها و اطلاعاتی که می‌خواهید در پیشخوان به نمایش در بیاید، روی تنظیمات صفحه که در قسمت بالا سمت چپ صفحه قرار گرفته کلیک کنید. با کلیک روی تنظیمات صفحه، گزینه‌هایی ظاهر می‌شوند که هر کدام نماینده قسمتی ازاطلاعات روی پیشخوان وردپرس است و با برداشتن یا گذاشتن تیک کنار آن‌ها، قسمت مربوطه از پیشخوان حذف شده یا به آن اضافه می‌شود.

2

حالا که تعیین کردید چه ابزارهایی روی پیشخوان وردپرس شما قرار بگیرد، می‌توانید محل هر یک را با کشیدن و رها کردن تعیین کنید. توجه داشته باشید که برای وردپرس ورژن 3.8 به بالا هر یک از ویجت‌ها متناسب با ابعاد صفحه نمایش تغییرات کمی در ظاهرشان ایجاد می شود مثلا ممکن است تعداد ستون‌های یک ویجت در یک صفحه نمایش شما با دیگری یا تصویر پایین تفاوت داشته باشد.

3

علاوه براین ممکن است بعضی از پلاگین‌هایی که نصب می‌کنید روی پیشخوان شما ابزارهای خاص خود را به پیشخوان اضافه کنند. مثلا اگر شما یک فروشگاه برمبنای WooCommerce داشته باشید یا با تارینو ساخته‌ باشید، روی پیشخوان مواردی از قبیل آخرین سفارش‌ها، نمودار فروش ماهانه و … ظاهر خواهد شد. این ابزارها را نیز می‌توان از قسمت تنظیمات صفحه ظاهر یا پنهان نمود.

dash4

اگر در روند اجرای این مطلب به مشکلی برخوردید، حتما در بخش دیدگاه‌ها در پایین همین نوشته سوال یا مشکلتان را مطرح کنید، تا پاسخ سوالتان را از ما یا دوستان تارینو بلاگی خود بگیرید.

نویسنده مطلب

اکرم حاجی قاسمی

دیدگاه خود را ارسال کنید

ساخت سایت حرفه‌ای و باکیفیت در ۵۵ ثانیه

راه‌اندازی سایت های باکیفیت در ۵۵ ثانیه

تارینو سرویس ایجاد و راه‌اندازی یک سایت باکیفیت است که توسط بهترین صاحبان‌ وبسایت استفاده شده‌است. به راحتی سیستم ها و امکانات مورد نظر را نصب کنید، یک قالب زیبا انتخاب کنید و ایده خود را درکمترین زمان به واقعیت تبدیل کنید.