نحوه به‌روزرسانی خودکار وردپرس

از وردپرس 3.7 به بعد قابلیت جدیدی به نام به‌روزرسانی خودکار به این سیستم افزوده شد. در این آموزش شما را با نحوه عملکرد به‌روزرسانی خودکار و روش فعال یا غیرفعال‌سازی آن آشنا می‌کنیم.

پیش فرض وردپرس برای به‌روزرسانی خودکار

از وردپرس 3.7 به بالا، هر بار که یک رفع اشکال نرم‌افزاری (Bug) یا آپدیت جدید آماده می‌شود وردپرس بصورت خودکار آن را دریافت نموده و خود را به‌روز می‌کند. به عبارت دیگر اگر وردپرس شما 3.7.0 باشد و نسخه 3.7.1 آماده شود، وردپرس به صورت خودکار خود را به نسخه جدید ارتقا می‌دهد اما اگرنسخه جدید اساسا با نسخه قدیمی تفاوت زیادی داشته باشد، مثلا از 3.7 به نسخه 3.8 یا 4.0 به‌روزرسانی موجود باشد، وردپرس به‌روزرسانی را به عهده شما می‌گذارد. زیرا ممکن است با به‌روزرسانی برخی افزونه ها یا قالب های وردپرس دچار اختلال شوند که باید آن ها را هم به‌روزرسانی کنید.

نکته برای افراد آشنا به سیستم کنترل ورژن: اگر از سیستم کنترل ورژن استفاده کنید به‌روزرسانی خودکار وردپرس غیرفعال می‌شود. برخی از این سیستم‌ها عبارتند از: Subversion ،Git , Bazzar ،Mercurial.

چگونه می‌توان به‌روزرسانی به نسخه جدید را فعال کرد

اگر می‌خواهید هر بار که یک نسخه کاملا جدید آماده می‌شود وردپرس بصورت خودکار خود را به‌روز کند، کافی است فایل wp-config.php که در ریشه وردپرس سایت شما قرار گرفته را باز کرده و خط زیر را به آن بیافزایید: برای اینکار باید به پنل مدیریت سایت خود (CPanel, Direct Admin ، …) رفته و در محل نصب وردپرس فایل wp-config.php را پیدا کنید.

define('WP_AUTO_UPDATE_CORE', true);

چگونه می‌توان افزونه (پلاگین‌ها) را به صورت خودکار به‌روزرسانی کرد

اگر می‌خواهید وردپرس افزونه‌هایتان را به صورت خودکار به نسخه جدید ارتقا دهد کافی است مانند مرحله قبل فایل wp-config.php را باز کرده و خط زیر را به آن بیافزایید:

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_true' );

تفاوت این حالت با مرحله قبلی در این است که این بار ما برای فعال کردن به‌روزرسانی پلاگین‌ها یک فیلتر استفاده می‌کنیم.

چگونه می‌توان تم(پوسته) را به صورت خودکار به‌روزرسانی کرد

برای به‌روزرسانی خودکار قالب وردپرس، فایل wp-config.php را از محل نصب وردپرس در هاست خود باز کرده و این خط را به آن اضافه کنید:

add_filter( 'auto_update_theme', '__return_true' );

نکته مهم :

وردپرس فقط آن دسته از تم‌هایی را به‌روز می‌کند که از سایت وردپرس دریافت نموده‌اید. به عبارت دیگر اگر تم خود را از جایی به جز سایت وردپرس دریافت کنید و طراح تم سایت شما برای این تم نسخه جدیدی عرضه کند وردپرس آن را به‌روز نخواهد کرد.

چگونه می‌توان بدون فعال کردن آپدیت خودکار وردپرس، پلاگین‌ها و قالب را به صورت خودکار به‌روز کرد

اگر می‌خواهید به‌روزرسانی خودکار وردپرس غیر فعال شده و فقط قالب‌ها و پلاگین‌های شما به‌روز شوند کافی است در فایل wp-config.php این چند خط کد را بیافزایید:

برای غیرفعال‌سازی آپدیت وردپرس:

define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

برای فعال‌سازی آپدیت پلاگین‌ها و قالب‌ها:

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_true' );
add_filter( 'auto_update_theme', '__return_true' );

چگونه می‌توان به‌روزرسانی خودکار وردپرس را بطور کلی غیر فعال کرد

اگر می‌خواهید به‌روزرسانی خودکار وردپرس را بطور کلی غیر فعال کنید باید فایل wp-config.php خود را باز نموده و دستور زیر را به آن بیافزایید:

define( 'AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED', true );

هشدار: با افزودن این دستور، به‌روزرسانی خودکار وردپرس و پلاگین‌ها و تم‌های آن همگی غیرفعال می‌شوند حتی اگر برای تم‌ها و پلاگین‌ها مستقلا خط دستور جداگانه‌ای وارد کرده باشید.

در پایان اگر در وارد کردن هریک از کد ها در هاست خود به مشکل خوردید، سوال و مشکل خود را در پایین همین مطلب در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید. یا یک بار برای همیشه خود را از سروکله زدن با هاست هایتان و Error های گاه‌وبی‌گاه راحت کنید و سری به سرویس راه‌اندازی سایت تارینو بزنید!

نویسنده مطلب

اکرم حاجی قاسمی

دیدگاه خود را ارسال کنید

ساخت سایت حرفه‌ای و باکیفیت در ۵۵ ثانیه

راه‌اندازی سایت های باکیفیت در ۵۵ ثانیه

تارینو سرویس ایجاد و راه‌اندازی یک سایت باکیفیت است که توسط بهترین صاحبان‌ وبسایت استفاده شده‌است. به راحتی سیستم ها و امکانات مورد نظر را نصب کنید، یک قالب زیبا انتخاب کنید و ایده خود را درکمترین زمان به واقعیت تبدیل کنید.