چگونه روی وردپرس «قالب» نصب کنیم

در این آموزش شما را با نحوه نصب و فعال سازی قالب بر روی وردپرس آشنا می‌کنیم.

نحوه دست‌یابی به صفحه نصب قالب در پیشخوان وردپرس

برای نصب قالب بر روی وردپرس پس از وارد شدن به داشبورد، از منوی نمایش، گزینه پوسته‌ها را انتخاب نمایید.

نصب قالب وردپرس

با این کار همه قالب‌هایی که تا به حال نصب کرده‌اید (یا به صورت پیش‌فرض اضافه شده‌اند) به نمایش درمی‌آیند. برای نصب یک قالب جدید کافی است روی افزودن پوسته تازه کلیک کنید.

2

در صفحه‌ای که باز می‌شود دو راه برای نصب یک پوسته جدید دارید: می‌توانید از طریق جستجوی نام قالب، از بین قالب‌های موجود در سایت  wordpress.org پوسته مورد نظر خود را پیدا کنید که معمولا با این روش فقط قالب های انگلیسی و چپ به راست به نمایش در می‌آیند، یا اینکه یک فایل قالب را از کامپیوتر خود آپلود نمایید. در این آموزش هردو روش را توضیح خواهیم داد. با تارینو بلاگ همراه باشید!

نحوه انتخاب و نصب قالب از لیست قالب‌های وردپرس

آسان‌ترین راه برای نصب قالب روی وردپرس استفاده از لیست قالب‌های وردپرس می‌باشد. در این روش مستقیما از پیشخوان وردپرس خود، تم مورد نظر را جستجو می‌کنید. هر یک از تم‌های وردپرس دارای تگ‌(برچسب) هایی است که خصوصیات و قابلیت‌های آن را شرح می‌دهد. این سبب می‌شود که به آسانی بتوانید قالبی یا تمی که با سایت شما در تناسب باشد را بیابید. اگر نام یک قالب بخصوص را می‌دانید کافیست آن را جستجو کنید.

3

معمولا کسی نام یک قالب را به خاطر نمی‌سپارد بنابراین بعد از کلیک روی افزودن پوسته تازه در صفحه‌ای که باز می‌شود روی صافی خصوصیات کلیک کنید. حالا باید تگ‌های مورد نظر خود را تیک بزنید فرض کنید به دنبال یک تم سیاه و سفید هستید که دو ستون داشته باشد و عرض آن منعطف باشد کافی است کنار این کلمات تیک بزنید و در انتها روی اعمال صافی کلیک کنید.

4

همه قالب‌هایی که شرایط مورد نظر شما را دارند به نمایش درمی‌آیند. با حرکت دادن نشانگر ماوس روی هر یک از نتایج جستجو، دو گزینه ظاهر می‌شود: پیش نمایش و نصب. وقتی قالب مورد نظر خود را انتخاب کردید روی دکمه نصب کلیک کنید.

5

وردپرس بصورت خودکار قالب مورد نظر را دانلود و نصب می‌کند. حالا فقط کافیست در صفحه بعد روی فعال کردن کلیک کنید.

6

پس از نصب و فعالسازی قالب جدید باید سری به صفحه اول سایت خود بزنید و ظاهر جدید آن را ببینید.

7

آپلود کردن قالب

اگر قالب مورد نظر شما جزو قالب‌های وردپرس نیست برای نصب آن باید پس از کلیک روی پوسته‌ها و انتخاب افزودن پوسته تازه، روی بارگذاری پوسته کلیک کنید. این روش دوم است که باید فایل پوسته را از جایی دانلود کنید و آن را بارگذاری کنید. البته سیستم راه‌اندازی سایت تارینو این کار را به صورت خودکار با قالب های بهینه شده برای شما انجام می‌دهد.

8

در این مرحله قالب موردنظر را که بصورت یک فایل فشرده که جایی روی هارد کامپیوتر شما قرار دارد را انتخاب و آپلود کنید. در آخر روی نصب کلیک کنید.

9

وردپرس فایل تم را باز کرده و آن را نصب می‌کند. در انتها در صورتی که نصب با موفقیت صورت گیرد باید روی فعال کردن کلیک کنید. حالا می‌توانید سری به صفحه اول سایت خود بزنید و تغییرات آن را مشاهده کنید.

6

اگر در روند اجرای این مطلب به مشکلی برخوردید، حتما در بخش دیدگاه‌ها در پایین همین نوشته سوال یا مشکلتان را مطرح کنید، تا پاسخ سوالتان را از ما یا دوستان تارینویی خود بگیرید.

نویسنده مطلب

اکرم حاجی قاسمی

دیدگاه خود را ارسال کنید

ساخت سایت حرفه‌ای و باکیفیت در ۵۵ ثانیه

راه‌اندازی سایت های باکیفیت در ۵۵ ثانیه

تارینو سرویس ایجاد و راه‌اندازی یک سایت باکیفیت است که توسط بهترین صاحبان‌ وبسایت استفاده شده‌است. به راحتی سیستم ها و امکانات مورد نظر را نصب کنید، یک قالب زیبا انتخاب کنید و ایده خود را درکمترین زمان به واقعیت تبدیل کنید.