IP اشتراکی یا اختصاصی؟ مسئله این است…

مقدمه

در زمینه هاستینگ دو نوع IP داریم، IP اشتراکی که در این مورد چندین سایت از یک IP مشترک استفاده می‏ کنند، IP اختصاصی که هر سایت IP مخصوص به خود را دارد.

IP اختصاصی

از مزایای داشتن آیپی اختصاصی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

توانایی نصب گواهینامه SSL

هرزنامه، در سرویس های IP اشتراکی اگر مشترکی مشکل ارسال هرزنامه داشت، IP به طور کلی تحت تاثیر قرار گرفته و توسط سرویس هایی مثل spancop بلوکه می‏ شود و تمامی کاربران متضرر می‏ شوند ولی برای سرویس هایی با IP اختصاصی، مشترک مسئول جلوگیری از بلوکه شدن IP می‏ باشد.

این نکته را باید در نظر گرفت که IP ها برای شرکت ارائه دهنده هاستینگ هزینه بخش هستند و بخشی از این هزینه توسط کاربر برگشت داده میشود (در تارینو هزینه IP اختصاصی 9 هزار تومان است).

موتورهای جستوجویی همچون گوگل از IP وبسایت بعنوان بخشی از الگوریتم خود استفاده می ‏کنند و داشتن IP اختصاصی به این معناست که آدرس دامنه شما به صورت یکتا ثبت می‏ شود.

IP اشتراکی

  • انتخابی ارزان تر نسبت به IP اختصاصی می ‏باشد.
  • همانطور که گفته شد، بلوکه شدن IP در سرویس های مدیریت هرزنامه می ‏تواند از مشکلات جدی باشد که برای مشترکین بوجود می آید.
  • در موتورهای جستجو، وبسایت های مشترک در IP، با هم ثبت می شوند و از آنجایی که موتور های جستجو به جای استفاده از آدرس دامنه از IP استفاده می کنند، بنابراین ممکن است وب سایتی ناامن و آلوده، سایر سایت های مشترک در آیپی را اگرچه ایمن باشند، آلوده نشان دهد.

برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان تارینو تماس بگیرید…

نویسنده مطلب

معین دانش آرا

دیدگاه خود را ارسال کنید

ساخت سایت حرفه‌ای و باکیفیت در ۵۵ ثانیه

راه‌اندازی سایت های باکیفیت در ۵۵ ثانیه

تارینو سرویس ایجاد و راه‌اندازی یک سایت باکیفیت است که توسط بهترین صاحبان‌ وبسایت استفاده شده‌است. به راحتی سیستم ها و امکانات مورد نظر را نصب کنید، یک قالب زیبا انتخاب کنید و ایده خود را درکمترین زمان به واقعیت تبدیل کنید.